حضرت آیت الله علوی گرگانی:

تلاش صدا و سیما برای تبلیغ فضیلت های اخلاقی ارزشمند است. تریبون صدا وسیما مرکز نشر معارف دینی و مروج اخلاق اسلامی باشد.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی «اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه»، حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار دکتر ظریفیان، مدیرکل پژوهش های اسلامی سازمان صدا و سیما با بیان اینکه خدمت در صدا وسیما از توفیقات الهی و مسئولیتی بسیار سنگین است گفتند: صدا و سیما دانشگاه عمومی است و باید اسلامی باشد.

ایشان با اشاره به فعالیت های اداره کل پژوهش های اسلامی سازمان صدا و سیما اظهار داشتند: اگر این مرکز فعالیتش درست و بر اساس ارزشهای دینی باشد، سایر فعالیتها در مسیر درست قرار خواهد گرفت چون این مرکزی است که قابل استفاده برای همه است.

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: اگر فردی حرفی برخلاف مصالح دین و اسلام از تریبون عمومی ملی یعنی صدا و سیما بزند، قطعا در دنیا پخش می شود و نمی شود با عذرخواهی، خسارات آن را جبران کرد.
حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به همایش اخلاق و رسانه گفتند: برگزاری این همایش باید بتواند به بالابردن سطح اخلاق در صدا و سیما کمک کند.

در ابتدای این دیدار دکتر محمد حسین ظریفیان مدیرکل پژوهش های اسلامی سازمان صدا و سیما با ارایه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این اداره کل از برگزاری اولین همایش علمی پژوهشی اخلاق و رسانه خبر داد و گفت : این همایش علمی با محوریت اداره‌کل پژوهش های اسلامی سازمان صدا و سیما و با همکاری بیش از 40 نهاد عالیِ حوزوی، دانشگاهی و رسانه ای در آذرماه امسال برگزار می شود.

دبیر همایش اخلاق و رسانه افزود: سازمان صدا و سیما که افق خود را دستیابی به رسانه تراز انقلاب اسلامی مبتنی بر اندیشه ناب اسلامی قرار داده است، نیازمند نظام هنجاری رسانه و شاخص های اخلاق رسانه ای و رسانه اخلاقی است و این همایش با هدف تامین این نیازهای راهبردی و کاربردی طراحی شده است.

گفتنی است، علاقه­ مندان برای حضور در این  همایش، می‌بایست اصل مقالات را تا تاریخ 30مهرماه به دبیرخانه همایش به نشانیscem@irc.ir ارسال نمایند.